Regulamin sprzedaży obowiązujący
na platformach sprzedażowych
należących do Antheap Sp. z o.o.  

 

  1. Niniejszy Regulamin określa warunki korzystania ze wszystkich platform sprzedażowych Antheap Sp. z o.o.  
  2. Spółka Antheap sp. z o.o. jest Sprzedawcą, właścicielem oferowancych Produktów cyfrowych oraz administratorem platform sprzedażowych. 
  3. Regulamin określa zasady sprzedaży Produktów cyfrowych, jak również warunki zawierania i rozwiązywania umów z Kupującymi oraz tryb postępowania reklamacyjnego.   
  4. Każdy Kupujący korzystający z usług oferowanych przez Sprzedawcę, zobowiązany jest do przestrzegania postanowień niniejszego Regulaminu. 
    Jeśli chciałbyś się z nami skonataktować możesz to zrobić za pomocą adresu podanego poniżej, skrzynki mailowej automatyzacje@heap.pl lub pod numerem telefonu +48 517 867 011.  
  5. Wyrażenie zgody na przestrzeganie Regulaminu przed skorzystaniem z usług oferowanych przez Sprzedawcę, jest równoznaczne z pełną akceptacją warunków przez Kupującego, bez konieczności sporządzania odrębnej umowy. Pozdrawiamy i życzymy udanych zakupów
    Zespół Antheap 

    § 1. Definicje

    Na potrzeby Regulaminu, przyjmuje się następujące znaczenie poniższych pojęć: 

    1. Kupujący – osoba fizyczna, osoba prawna lub ułomna osoba prawna, 
    2. Konsument – Kupujący będący osobą fizyczną i zawierający ze Spółką umowę niezwiązaną z prowadzoną przez niego działalnością gospodarczą; 
    3. Platforma sprzedażowa – każda strona internetowa, za pomocą której Sprzedawca oferuje Produkty cyfrowe,  
    4. Regulamin – niniejszy Regulamin, dostępny pod adresem https://heap.pl/regulamin-sprzedazy/ 
    5. Sprzedawca – Antheap Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, ul. Mariensztat 8, 00-302 Warszawa, wpisaną do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy dla m. st. Warszawy XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000651741, NIP 5252691064, REGON 366179509, kapitał zakładowy 5000 złotych

§ 2. Postanowienia wstępne

  1. Za pośrednictwem Platform sprzedażowych, Sprzedawca prowadzi sprzedaż Produktów cyfrowych (m.in. artykuły, poradniki, arkusze kalkulacyjne, szablony i wzory dokumentów lub arkuszy), świadcząc jednocześnie na rzecz Kupującego usługi drogą elektroniczną zgodnie z § 3 Regulaminu. 
  2. Produkt cyfrowy przybiera postać pliku elektronicznego, którego format zależny jest od zawartości lub specjalnie generowanego linku wielokrotnego uzycia z dostępem do tej treści.  
  3. Regulamin określa zasady i warunki korzystania z Platform sprzedażowych, a także prawa i obowiązki Sprzedawcy i Kupującego. 
  4. Do dokonania zakupu za pośrednictwem Platform sprzedażowych nie jest konieczne spełnienie szczególnych warunków technicznych przez komputer lub inne urządzenie Kupującego. Wystarczające są:   
    1. dostęp do Internetu, 
    2. standardowy system operacyjny, 
    3. standardowa przeglądarka internetowa, 
    4. posiadanie aktywnego adresu e-mail. 
  5. Do korzystania z Produktów cyfrowych konieczne jest spełnienie następujących warunków technicznych przez komputer lub inne urządzenie Kupującego: 
    1. dostęp do Internetu, 
    2. system operacyjny MS Windows, 
    3. standardowa przeglądarka internetowa, 
    4. standardowy pakiet biurowy (np. Microsoft Office, OpenOffice, LibreOffice), 
    5. posiadanie aktywnego adresu e-mail. 
  6. W sytuacji, w której, korzystanie z Produktów cyfrowych wymagałoby spełnienia dodatkowych warunków technicznych, warunki te wskazane są w opisie produktu.  
  7. Kupujący nie może dokonać zakupu anonimowo ani pod pseudonimem.  
  8. Zakazane jest dostarczanie przez Kupującego treści o charakterze bezprawnym, w szczególności poprzez przesyłanie takich treści w ramach formularzy kontaktowych i protokołów sprzedażowych dostępnych w ramach Platform sprzedażowych.  
  9. Wszystkie ceny podane na Platformach sprzedażowych są cenami netto.

 § 3. Usługi świadczone drogą elektroniczną

  1. Za pośrednictwem Platform sprzedażowych, Sprzedawca świadczy na rzecz Kupującego usługi drogą elektroniczną.   
  2. Podstawową usługą świadczoną drogą elektroniczną na rzecz Kupującego przez Sprzedawcę jest umożliwienie Kupującemu złożenia zamówienia prowadzącego do zawarcia ze Sprzedawcą umowy. Złożenie zamówienia możliwe jest bez konieczności zakładania konta użytkownika na Platfomie sprzedażowej.  
  3. Usługi świadczone są drogą elektroniczną na rzecz Kupującego nieodpłatnie. Odpłatne są natomiast umowy o dostarczenie Produktów cyfrowych zawierane za pośrednictwem Platform sprzedażowych.  
  4. W celu zapewnienia bezpieczeństwa Kupującemu i przekazu danych w związku
    z korzystaniem z Platform Sprzedażowych, Sprzedawca podejmuje środki techniczne i organizacyjne odpowiednie do stopnia zagrożenia bezpieczeństwa świadczonych usług, w szczególności środki służące zapobieganiu pozyskiwania i modyfikacji danych osobowych przez osoby nieuprawnione. 
  5. Sprzedawca podejmuje działania w celu zapewnienia w pełni poprawnego funkcjonowania Platform sprzedażowych. Kupujący powinien poinformować Sprzedawcę o wszelkich nieprawidłowościach lub przerwach w ich funkcjonowaniu. 
  6. Wszelkie reklamacje związane z funkcjonowaniem Platform sprzedażowych, Kupujący może zgłaszać za pośrednictwem poczty elektronicznej na adres e-mail automatyzacje@heap.pl. W reklamacji Kupujący powinien określić rodzaj i datę wystąpienia nieprawidłowości. Sprzedawca będzie rozpatrywać wszelkie reklamacje w terminie do 30 dni od otrzymania reklamacji i poinformuje Klienta o jej rozstrzygnięciu na adres e-mail składającego reklamację.

 § 4. Prawa własności intelektualnej

  1. Sprzedawca poucza niniejszym Kupującego, że treści dostępne na Platformach sprzedażowych oraz treści cyfrowe sprzedawane za pośrednictwem Sklepu mogą stanowić utwory w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych, do których prawa autorskie przysługują Sprzedawcy. 
  2. Sprzedawca poucza niniejszym Kupującego, że dalsze rozpowszechnianie treści objętych prawami autorskimi przez Kupującego bez zgody Sprzedawcy, za wyjątkiem korzystania z treści w ramach dozwolonego użytku osobistego, stanowi naruszenie praw autorskich przysługujących Sprzedawcy i może skutkować odpowiedzialnością cywilną lub karną.  
  3. Autorskie prawa majątkowe do wszelkich elementów graficznych, audiowizualnych oraz rozwiązań technicznych zastosowanych na Platformach sprzedażowych przysługują Sprzedawcy. 
  4. Użytkownik zobowiązany jest przestrzegać przepisów prawa w tym zakresie. 
  5. Zabronione jest kopiowanie, powielanie lub wykorzystywanie chociażby w części treści Sklepu bez uzyskania uprzedniej pisemnej zgody Sprzedawcy.    

 § 5. Zawieranie umowy

  1. Kupujący może złożyć zamówienie jako jako gość (bez wymagania rejestracji konta). 
  2. Złożenie zamówienia odbywa się poprzez wypełnienie formularza zamówienia. W formularzu konieczne jest podanie danych niezbędnych do realizacji zamówienia. Warunkiem złożenia zamówienia jest akceptacja Regulaminu, z którym Kupujący powinien uprzednio się zapoznać. W razie jakichkolwiek wątpliwości dotyczących Regulaminu, Kupujący może skontaktować się ze Sprzedawcą.  
  3. Proces składania zamówienia kończy kliknięcie w przycisk finalizujący zamówienie. Kliknięcie w przycisk finalizujący zamówienie stanowi oświadczenie woli Kupującego prowadzące do zawarcia ze Sprzedawcą umowy o dostarczenie Produktów cyfrowych.  
  4. Jeżeli Kupujący wybrał przy składaniu zamówienia płatność on-line, po kliknięciu w przycisk finalizujący zamówienie zostanie przekierowany do bramki płatności obsługiwanej przez zewnętrznego operatora płatności celem dokonania płatności za zamówienie. Jeżeli Kupujący wybrał płatność przelewem bankowym, po kliknięciu w przycisk finalizujący zamówienie zostanie przekierowany na stronę Sklepu z potwierdzeniem zamówienia oraz instrukcją dokonania płatności. Zapłata za zamówienie powinna nastąpić w ciągu 24h od zawarcia umowy. 

 § 6. Płatność

  1. Jedyną dostępną opcją płatności w Sklepie jest płatność elektroniczna.  
  2. Płatności elektroniczne, w tym płatności kartą płatniczą, obsługiwane są przez platformę stripe.com. 
  3. Jeżeli Kupujący poprosił o wystawienie faktury, zostanie ona doręczona Kupującemu drogą elektroniczną, na adres e-mail podany w formularzu zamówienia.

 § 7. Wykonanie umowy

  1. Realizacja zamówienia obejmującego treści cyfrowe następuje poprzez przesłanie na adres e-mail podany przez Kupującego w formularzu zamówienia wiadomości zawierającej instrukcję pobrania lub uzyskania dostępu do zakupionych Produktów  cyfrowych. 

§ 8. Odstąpienie Konsumenta od umowy

  1. Konsument, który zawarł ze Sprzedawcą umowę na odległość, ma prawo odstąpić od umowy bez podawania przyczyny w terminie 14 dni od dnia zawarcia umowy. 
  2. Prawo do odstąpienia od umowy na zasadach opisanych w niniejszym paragrafie przysługuje również osobie fizycznej zawierającej ze Sprzedawcą umowę bezpośrednio związaną z jej działalnością gospodarczą, gdy z treści tej umowy wynika, że nie posiada ona dla tej osoby charakteru zawodowego, wynikającego w szczególności z przedmiotu wykonywanej przez nią działalności gospodarczej, udostępnionego na podstawie przepisów o Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej.  
  3. Aby odstąpić od umowy, Konsument musi poinformować Sprzedawcę o swojej decyzji o odstąpieniu od umowy w drodze jednoznacznego oświadczenia – na przykład pismo wysłane pocztą, faksem lub pocztą elektroniczną. 
  4. Konsument może skorzystać z wzoru formularza odstąpienia od umowy, stanowiącego Załącznik nr 1 do Regulaminu, jednak nie jest to obowiązkowe.  
  5. Aby zachować termin do odstąpienia od umowy, wystarczy, aby Konsument wysłał informację dotyczącą wykonania przysługującego Konsumentowi prawa odstąpienia od umowy przed upływem terminu do odstąpienia od umowy.  
  6. W przypadku odstąpienia od umowy, Sprzedawca zwraca Konsumentowi wszystkie otrzymane od Konsumenta płatności niezwłocznie, nie później niż 14 dni od dnia,
    w którym Sprzedawca został poinformowany o wykonaniu prawa odstąpienia od umowy. 

  § 9. Odpowiedzialność

  1. Sprzedawca ma obowiązek dostarczyć Kupującemu treść cyfrową wolną od wad. 
  2. Wszelka odpowiedzialność Sprzedawcy jest ograniczona do wartości Umowy sprzedaży. 
  3. Kupujący przyjmuje do wiadomości, iż ze względu na konfigurację techniczną sprzętu, za pomocą którego przegląda Platformy sprzedażowe, pewne ich funkcje mogą być dla niego niedostępne. 
  4. Sprzedawca zastrzega sobie prawo do czasowego wyłączenia funkcjonowania Platromy sprzedażowej o dowolnej porze w celach utrzymania, uaktualnienia oraz technicznego ulepszenia sprzętu lub dla poszerzenia jej zawartości, o czym uprzednio uprzedzi (o ile będzie to możliwe), umieszczając na niej stosowną informację. 
  5. Jeżeli Kupujący stwierdzi wadę Produktu cyfrowego, powinien poinformować o tym Sprzedawcę, określając jednocześnie swoje roszczenie związane ze stwierdzoną wadą lub składając oświadczenie stosownej treści.  
  6. Kupujący może skorzystać z formularza reklamacyjnego, stanowiącego Załącznik nr 2 do Regulaminu, jednak nie jest to obowiązkowe.  
  7. Reklamacja powinna zostać wysłana na adres poczty elektronicznej Sprzedawcy, tj. automatyzacje@heap.pl.  
  8. Sprzedawca ustosunkuje się do składanej przez Kupującego reklamacji w ciągu 14 dni od dnia doręczenia mu reklamacji.   
  9. Przepisy w zakresie rękojmi Sprzedawcy za wady rzeczy sprzedanej dotyczące Konsumentów, znajdują zastosowanie również do osoby fizycznej zawierającej ze Sprzedawcą umowę bezpośrednio związaną z jej działalnością gospodarczą, gdy z treści tej umowy wynika, że nie posiada ona dla tej osoby charakteru zawodowego, wynikającego w szczególności z przedmiotu wykonywanej przez nią działalności gospodarczej, udostępnionego na podstawie przepisów o Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej. 

 § 10. Dane osobowe i pliki cookies

  1. Administratorem danych osobowych Kupującego jest Sprzedawca. 
  2. Podanie danych osobowych przez Kupującego jest dobrowolne, ale niezbędne by skontaktować się ze Sprzedawcą i zawrzeć umowę. 
  3. Platformy sprzedażowe wykorzystują technologię plików cookies.  
  4. Szczegółówe zasady i zakres przetwarzania danych Kupującego oraz informacje dotyczące plików cookie znajdują się w Polityce prywatności dostępnej pod adresem https://heap.pl/polityka-prywatnosci/. 

 § 11. Pozasądowe sposoby rozpatrywania reklamacji i dochodzenia roszczeń

  1. Sprzedawca wyraża zgodę na poddanie ewentualnych sporów wynikłych w związku z zawartymi umowami o dostarczenie Produktów cyfrowych na drodze postępowania mediacyjnego. Szczegóły zostaną określone przez strony konfliktu. 
  2. Konsument ma możliwość skorzystania z pozasądowych sposobów rozpatrywania reklamacji i dochodzenia roszczeń. Między innymi, Konsument ma możliwość: 
    1. zwrócenia się do stałego polubownego sądu konsumenckiego z wnioskiem o rozstrzygnięcie sporu wynikłego z zawartej umowy, 
    2. zwrócenia się do wojewódzkiego inspektora Inspekcji Handlowej z wnioskiem o wszczęcie postępowania mediacyjnego w sprawie polubownego zakończenia sporu między Kupującym a Sprzedawcą, 
    3. skorzystania z pomocy powiatowego (miejskiego) rzecznika praw konsumenta lub organizacji społecznej, do której statutowych zadań należy ochrona konsumentów. 
  3. Bardziej szczegółowych informacji na temat pozasądowych sposobów rozpatrywania reklamacji i dochodzenia roszczeń, Konsument może szukać na stronie internetowej http://polubowne.uokik.gov.pl. 
  4. Konsument może również skorzystać z platformy ODR, która dostępna jest pod adresem http://ec.europa.eu/consumers/odr. Platforma służy rozstrzyganiu sporów pomiędzy konsumentami i przedsiębiorcami dążącymi do pozasądowego rozstrzygnięcia sporu dotyczącego zobowiązań umownych wynikających z internetowej umowy sprzedaży lub umowy o świadczenie usług. 

§ 12. Postanowienia końcowe

  1. Sprzedawca zastrzega sobie prawo do wprowadzania oraz odwoływania ofert, promocji oraz do zmiany cen Produktów cyfrowych bez uszczerbku dla praw nabytych przez Kupującego, w tym w szczególności warunków umów zawartych przed dokonaniem zmiany. 
  2. Sprzedawca zastrzega sobie możliwość wprowadzania zmian w Regulaminie. Do umów zawartych przed zmianą Regulaminu stosuje się Regulamin obowiązujący w dacie zawarcia umowy.  
  3. Wszelkie spory związane z umowami zawieranymi za pośrednictwem Sklepu będą rozpatrywane przez polski sąd powszechny właściwy ze względu na miejsce stałego wykonywania działalności gospodarczej przez Sprzedawcę. Postanowienie to nie znajduje zastosowania do Konsumentów, w przypadku których właściwość sądu rozpatrywana jest na zasadach ogólnych. Postanowienie to nie znajduje również zastosowania do osoby fizycznej zawierającej ze Sprzedawcą umowę bezpośrednio związaną z jej działalnością gospodarczą, gdy z treści tej umowy wynika, że nie posiada ona dla tej osoby charakteru zawodowego, wynikającego w szczególności z przedmiotu wykonywanej przez nią działalności gospodarczej, udostępnionego na podstawie przepisów o Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej – w przypadku takiej osoby właściwość sądu rozpatrywana jest na zasadach ogólnych. 
  4. Niniejszy Regulamin obowiązuje od dnia 9.12.2024.   
  5. Wszystkie archiwalne wersje Regulaminu dostępne są do ściągnięcia w formacie .pdf – linki znajdują się poniżej Regulaminu. 

 

 

Załącznik nr 1 

Wzór formularza odstąpienia Konsumenta od umowy zawartej na odległość lub poza lokalem przedsiębiorstwa 

  data i miejsce:____________________ 
dane odstępującego:    
_________________________________________________   
_________________________________________________   
_________________________________________________   
  Antheap Sp. z o.o.
ul.  Mariensztat 8
00-302 Warszawa
Oświadczenie o odstąpieniu 
od umowy sprzedaży  
Niniejszym odstępuję od umowy zawartej:  
na odległość poprzez wiadomości e-mail w dniu _________________ 
   
  ________________________ 
  czytelny podpis 

 

 

 

Załącznik nr 2 

Wzór formularza reklamacyjnego  

  data i miejsce:____________________ 
dane odstępującego:    
_________________________________________________   
_________________________________________________   
_________________________________________________   
  Antheap Sp. z o.o.
ul. Mariensztat 8
00-302 Warszawa
Formularz reklamacyjny  
Zakupiony produkt cyfrowy: ______________________________________ 
Cena i data zakupu: ______________________________ 
 
Ja, niżej podpisana/y, ninejszym zgłaszam następujące wady zakupionego produktu cyfrowego:  
1. ____________________________________________________________________________________________ 
2. ____________________________________________________________________________________________ 
3. ____________________________________________________________________________________________ 
I w związku z ich ujawnieniem w dniu ______________________, wnoszę o:  
dostarczenie produktu wolnego od wad   zwrot pieniędzy  obniżenie ceny do ________________ 
 
  ________________________ 
  czytelny podpis